top of page

Na této stránce najdeš nejrůznější instruktážní články, které jsou Ti volně k dispozici. Stačí si vybrat, který z nich si chceš právě přečíst.

Není ti jasné, jak na kytaře hledat jednotlivé tóny? Chceš získat základní představu o tom, jak se lépe orientovat na hmatníku? Tento článek Ti dá rychlý a srozumitelný přehled a navíc i praktické tipy, jak si celý proces ulehčit a zjednodušit. 

Spousta baskytaristů má problém naučit se tóny na hmatníku. Bojují s tím rychle najít tón, který potřebují. Pokud se k nim už dál nechceš řadit, přečti si tento článek. Pokud jsou pro Tebe tóny na hmatníku velkou neznámou a nebo pokud už nějaké znáš, ale máš problém s tím je rychle najít, například na tenkých strunách, tento článek Ti ukáže, jak na to.

Dělá Ti problém naučit se plynule přechytávat mezi dvěma či více akordy? Přijde ti to do začátku moc těžké? Nebo chceš s kytarou teprve začít, chceš se naučit akordy ve své oblíbené písničce a chceš vědět, jak na to? 

Tak přesně pro Tebe jsem nahrál krátkou lekci 5 tipů, jak přechytávat akordy snadno a rychle, na kterou se teď můžeš podívat zcela zdarma!

V tomto článku se zamýšlím nad některými z možných příčin, proč spousta začínajících kytaristů často skončí s hraním, i když je to baví a dělají pokroky. Co je vede k tomu vůbec přemýšlet o tom, že s hraním skončí? A jak tomu můžeme předejít? Více uvnitř v článku.

Improvizování, neboli schopnost umět tvořit hudbu na nějaký podklad není výsadou jen pro pokročilé kytaristy . I začínající kytaristé se mohou v tomto umění zdokonalovat, a to i když neznají žádnou hudební teorii. Není to jen o tom hrát super rychle. V tomto článku se dozvíte, jak přesně postupovat krok za krokem, abyste si mohli začít sami doma improvizovat, i když jste to ještě nikdy nezkoušeli. 

Není učitel jako učitel. Zároveň i výborný muzikant nemusí být nutně také výborný učitel. Proto je potřeba přistupovat k výběru učitele obezřetně. Spousta lidí se při výběru učitele zaměřuje na zcela špatné věci a naopak mnohdy opomíjí to důležité. To často vede k jejich brzké nespokojenosti. V tomto článku shrnuji, na co bychom se měli při výběru učitele zaměřit a čeho se naopak vyvarovat.

Hrát na elektrickou kytaru či baskytaru nemusí nutně znamenat jen velký hluk. Ukážu vám jednoduché řešení, se kterým si na kytaru můžete zahrát kdykoliv chcete a nebudete u toho nikoho rušit. 

bottom of page