top of page

Muzikantský Mastermind

Aneb Jak být vidět v hudebním průmyslu

Chceš, aby Tvá hudba byla víc slyšet? Chceš se Ty nebo Tvá kapela víc prosadit v hudebním průmyslu, ale nevíš, jak na to?  Chtěl bys dosáhnout něčeho z následujících bodů?

 • Stát se profesionálním muzikantem

 • Podepsat nahrávací smlouvu

 • Jet na turné

 • Psát hudbu tak, aby Tě to živilo

 • Vydat své vlastní album

 • Stát se studiovým hráčem

 • Nemuset chodit každý den do práce, která Tě nebaví

 • Dostat se do známé kapely

 • Hrát více dobře placených koncertů

 

Co si budeme nalhávat, prosadit se v dnešní době není nic jednoduchého. Na druhou stranu je potřeba říct, že spousta muzikantů dělá v některých věcech základní chyby a pak se diví, že jejich kapela nebo hudební dráha obecně stagnuje. Pravda je taková, že

 1. Většina muzikantů zaměřuje a vynakládá své úsilí na špatné věci, které nikam nevedou

 2. Většina muzikantů nemá žádnou opravdovou strategii, jak se rozvíjet, takže vše, co dělají je v podstatě metoda pokus – omyl

 3. Většina muzikantů se zaměřuje jen na svou hudbu a čeká, že je „někdo“ objeví

 

Pokud se dlouhé roky snažíš někam posunout, ale pokrok není podle Tvých představ, musí to být asi hodně frustrující. Znamená to, že něco neděláš správně. Pokud se chceš posunout dál, musíš něco změnit. A začít můžeš hned teď.

Rád bych Ti nabídl pomoc a obrovskou výhodu ve Tvé cestě hudebním průmyslem, ať už směřuješ kamkoliv. Nabízím Ti možnost stát se součástí Muzikantského Mastermindu.

 

Co to je?

Jedná se o unikátní setkávání v uzavřeném okruhu stejně zapálených muzikantů, jako jsi Ty, a kteří si navzájem pomáhají.

 

Jak to bude probíhat?

Muzikantský Mastermind se bude scházet pravidelně jednou měsíčně. Jedna část setkání bude věnovaná tomu, že se pobavíme o tématu, které je úzce spojené s působením v hudebním průmyslu. Ve druhé části setkání se zaměříme na předávání vzájemných zkušeností. Každý z účastníků postupně prozradí, v jaké hudební/kapelní situaci se nachází a všichni ostatní se budou snažit mu konstruktivně pomoct tak, abychom došli k tomu, co je potřeba zlepšit. Postupně si tedy přímo posvítíme na konkrétní problémy, se kterými se potýkáš na své cestě za úspěchem.

 

Tato forma vzájemné pomoci mezi muzikanty je naprosto ojedinělá a jsem přesvědčený o tom, že opravdu účinná. Jak se říká „víc hlav víc ví“. A nezávislý pohled třetí strany může být někdy k nezaplacení.

 

 

 

POZOR! Nejedná se o pomoc s tím, jak se naučit hrát, od toho jsou klasické hodiny. Na těchto setkáních se budeme věnovat muzikantskému řemeslu ze všech ostatních úhlů než jen „co a jak zahrát“.

 

Pokud se sebou chceš něco dělat a nebojíš se si nechat pomoct, teď máš jedinečnou příležitost. Bude se stávat, že ze společných setkání budeš odcházet se spoustou dojmů a s motivací, co ve své kapele zlepšíš. Je také možné, že ne všichni v kapele budou Tvé nadšení sdílet. Pokud chceš, nemusíš Mastermind navštěvovat sám, ale můžeš vzít spoluhráče z kapely nebo klidně i celou kapelu. Na to, aby ses těchto setkání účastnil, nemusíš být nutně můj (bas)kytarový student, takže je opravdu možné vzít s sebou kohokoliv dalšího!

 

První setkání Muzikantského Mastermindu proběhne v úterý 7.9. od 20:00.

 

Kapacita zájemců je omezená, takže v případě zájmu mi dej vědět co nejdřív

 1. Odpovědí na mailovou adresu tomas.skl@seznam.cz, do předmětu napiš „Muzikantský mastermind“ nebo

 2. Na telefonní číslo 733 512 059, ne vždy jsem ale plně k dispozici (například když učím) nebo

 3. Osobně na Tvé hodině

 

Cena

Muzikantský Mastermind je přístupný i pro ty, kteří nejsou mými (bas)kytarovými studenty. Můžou jej navštívit nejen kytaristé, ale jacíkoliv muzikanti. Uvedená cena platí za jeden měsíc, ve kterém proběhne vždy jedno společné setkání a platí se předem (v případě mých aktuálních studentů se pošle spolu se stávajícím školným na konci měsíce na měsíc následující).

Běžná cena: 690,-/měsíc

Cena pro mé aktuální studenty = kteří si zároveň platí i klasické hodiny: 490,-/měsíc

 

Pokud Ti to přijde moc, tak si nejdříve sám urči, kolik jsi ochotný investovat do toho, aby ses jako muzikant posouval dál. Zdůrazňuji slovo „investice“, protože to přesně to je. Nejedná se o vyhozené peníze, ale o investici, které určitě nebudeš litovat.

Věř mi, že Mastermind bude pracovat podobně i ve Tvůj prospěch, a to samozřejmě i tehdy, pokud nepotřebuješ dosáhnout přesně toho, co dělám já, ale i v případě, že se chceš zaměřit na jiné hudební cíle.

 

Takže ještě jednou, v případě zájmu  mě kontaktuj jednou z uvedených variant:

 1. Odpovědí na mailovou adresu tomas.skl@seznam.cz, do předmětu napiš „Muzikantský mastermind“ nebo

 2. Na telefonní číslo 733 512 059, ne vždy jsem ale plně k dispozici (například když učím) nebo

 3. Osobně na Tvé hodině

Budu se těšit, že společně posuneme hranice Tvých muzikantských možností o kus dál!

REFERENCE STUDENTŮ:

Michal: "Jako nejdůležitější hodnotím dodání sebedůvěry a odvahy tu kapelu tlačit někam dál.

Během našich setkání jsme s kapelou udělali spoustu věcí, třeba web, 2 videoklipy, naše první album. Ke spoustě věcem bychom asi taky postupně došli, ale bez našich sezení by to u nás bylo třeba až za 3 roky a ne po půl roce!!!"

Dosedla.jpg

Pokud hledáš pomoc od někoho, kdo si touto cestou už částečně prošel, tak teď máš jedinečnou možnost. Sám jsem prvních několik let jen hrál, ale co se týče kapely, žádné velké posuny se neděly. Zamyslel jsem se nad tím, co dělám špatně a začal pracovat na tom, abych se posunul dál. Výsledkem je, že v současné době mám zkušenost s koncertováním po velké části Evropy, s kapelou budeme vydávat album pod německým vydavatelstvím, jako muzikant reprezentuji značku Ashdown v ČR atd. Tím se nechci chlubit, chci jen ukázat, že když jdeš správným směrem, výsledky se dostaví.

Tom.jpg
bottom of page