top of page

Už Tě někdy napadlo, proč se někteří kytaristé zvládnou naučit hrát výborně za relativně krátkou dobu, zatímco jiní se zlepšují jen pomalu, i když věnují cvičení spoustu času?

A připadá Ti, že patříš do té druhé skupiny?

Máš Pocit, Že Tě Cvičení Doma Na Kytaru Neposouvá Tak, Jak Bys Chtěl?

TOHLE TI POMŮŽE...

kytarista 6.jpg

Pokud Tě napadne, že to je kvůli talentu, který někteří mají a jiní ne, je to jen část správné odpovědi. Ve skutečnosti znám spoustu lidí, kteří měli úžasný talent a nadání, všechno jim šlo lehce a možná právě proto se tolik nesnažili a svůj talent promrhali. Naopak znám spoustu výborných profesionálních muzikantů, kteří jsou na tom přesně opačně - všechno si museli obtížně vydobýt. 

Z toho vyplývá, že ,,přirozený talent" Ti nezaručí úspěch. Pokud Ti přijde, že se Ti talentu nedostává tak, jak by sis představoval, nezoufej.

Naučit se na kytaru není o času, který věnuješ cvičení, ale o efektivitě! O tom, že cvičíš správné věci správným způsobem a neztrácíš čas něčím, co Ti nepomůže. To, že budeš hrát každý den dvě hodiny z Tebe ještě dobrého kytaristu neudělá. 

Před časem jsem se účastnil jednoho vzdělávacího semináře, na kterém byla spousta výborných učitelů a muzikantů z celého světa a vzájemně jsme si vyměňovali zkušenosti. Jedním z přednášejících byl člověk, který hrál na kytaru tak, jak jsem to už dlouho u nikoho neviděl - opravdový virtuos. Během našeho rozhovoru jsem se ho zeptal, kolik času věnuje cvičení. Očekával jsem, že řekne alespoň 2-3 hodiny denně, ale když mi sdělil, že už spoustu let hraje 30 - 60 minut denně, ne více, spadla mi brada. 

Řekl mi o tom, že jeho domácí trénování vypadá jinak, než trénování většiny průměrných kytaristů, a proto dosahuje rychlejších výsledků za méně času.

Náš rozhovor mě hodně inspiroval, ale i tak jsem měl v hlavě dost pochybností, že to takto může fungovat. Jakmile jsem přijel ze semináře domů, hned jsem si to musel vyzkoušet. Byl jsem opravdu zvědavý, jestli poznám nějaký rozdíl, a proto jsem si schválně řekl, že opravdu zkusím hrát "jen" 30 minut denně, ale podle toho, jak mi poradil muzikantský a učitelský kolega. 

Výsledek mě ohromil. Ne po prvním dni, ani po dvou. Po několika týdnech tohoto trénování se ale mé hraní v určitých oblastech posunulo více, než za poslední rok, kdy jsem s některými věcmi nemohl hnout.

Možná Ti to může přijít přitažené za vlasy, ale je to opravdu tak a nepřeháním.

žárovka.jpg
kytarista 1.jpg

Trik spočívá v tom, že se nejedná o žádnou kouzelnou formulku nebo zkratku, jak některé věci obejít. Nemá to nic společného s tím, kdo má nebo nemá kolik talentu. Celé je to o profesionálním a odborném vedení vlastního trénování. Musíme vědět, jak rozpoznat, co je v naší hře špatně a jak to dát do pořádku. Tedy nejedná se o nic zázračného ani složitého a je to něco, co může zkusit a zvládnout každý.

Filozofii tohoto přístupu k výuce uplatňuji se svými studenty. Zároveň jsem vytvořil něco speciálního a rozhodl jsem se své znalosti předávat dál a ještě více do hloubky. Výsledkem je...

Kytarový Tréninkový Kemp

 27.7.2024 (sobota)

8:30 - 11:30

Tento kemp je určen jak mým aktuálním studentům, kteří chtějí proniknout mnohem více do hloubky některých specifických tréninkových metod, ale je také určen pro všechny zájemce mimo můj okruh studentů, kteří nechtějí nebo si nemohou dovolit pravidelné dojíždění k učiteli a chtějí se něco dozvědět a zlepšit se "jednorázově".

Co všechno se v kempu naučím?

  • Ukážu Ti, JAK správně cvičit, aby už ani jedna minuta Tvého cvičení nepřišla nazmar

  • Všechno si přímo rovnou vyzkoušíš, takže budeš doma přesně vědět, co dělat

  • Naučíš se pozorovat na sobě chyby a jak je odstranit

  • Odejdeš jako lepší kytarista po samotném kempu a navíc získáš informace, díky kterým se budeš zlepšovat mnohem rychleji

  • Intenzivní kytarový trénink pod mým vedením

  • Dostaneš se mi do hlavy, ukážu Ti, jak přemýšlím nad tím, když tvořím cvičení pro studenty a naučíš se tak přemýšlet taky

  • Ukážeme si cvičení, které jednou provždy skoncuje s problémem plynulého přechytávání akordů, jak těch základních, tak těch složitých

  • Společně si ukážeme způsoby pro zpřesnění a zrychlení pravé i levé ruky, takže cokoliv, co budeš hrát, bude snazší a bude lépe znít

  • A hlavně to bude ZÁBAVA a radost z hraní a z Tvého zlepšení 

pozor.jpg

Pozor!!! Nepleť si tento kemp s kytarovými lekcemi. Nenaučíš se žádné nové písničky, nic o stupnicích, improvizaci, rytmice, zlepšování hudebního sluchu apod.

 

Namísto toho se Ti dostane intenzivního tréninku a odborného vedení, které zlepší Tvou schopnost poradit si s různými problémy, které můžou nastat během domácího kytarového cvičení.

Během celého procesu na Tebe budu dohlížet, abych dohlédl na to, že děláš vše správně a všemu rozumíš a chápeš. Také Ti pomůžu eliminovat chyby ve Tvém hraní a tím pádem Tě rychleji posunu dopředu.

Jakou má pro Tebe hodnotu, když Ti ukážu způsob trénování, který může urychlit Tvůj kytarový postup, a to se vším, co jsi doposud hrál a nebo s tím, co ještě budeš hrát? Jakou má pro Tebe hodnotu, když Ti pomůžu ušetřit měsíce nebo možná i roky v cestě k Tvým kytarovým cílům? Zní to zatím dobře?

Kytarový Tréninkový kemp není zadarmo, ale částka k jeho absolvování není nic oproti dlouhodobému přínosu, který Ti může dát. 

Kytarový Tréninkový Kemp stojí

997,- 

Rozhodně nemusíte mít strach z toho, že bys to nezvládl a už vůbec ne z toho, že budeš na kytarovém kempu nejhorší ze všech účastníků.

Není to vůbec o tom, kdo je nejlepší a kdo nejhorší, ale o přínosu, který Ti tato akce může dát. Vůbec to označení muzikantů na lepšího a horšího se mi vůbec nelíbí a mnohem raději používám "více zkušený" a "méně zkušený" muzikant. Učení se na nástroj je o neustálém získávání zkušeností. Rozhodně nebudeš nikoho brzdit ani limitovat.

Zbytečný strach Ti brání v rozletu! Nedovol mu, aby Tě zastavil na cestě za Tvými sny! Neboj se toho; slibuji Ti, že si to společně užijeme.

Kemp není vhodný pro úplné začátečníky, pro ostatní ano. Všichni mí aktuální studenti jsou způsobilí k tomu tento kemp absolvovat. Pokud nejsi můj aktuální student/ka a nejsi si jistý/á, zda máš schopnosti a dostatečnou úroveň pro absolvování tohoto kempu, napiš mi na mail tomas.skl@seznam.cz o tom, jak dlouho hraješ, můžeš (ale nemusíš) případně poslat video ukázku svého hraní a já Ti dám vědět, zda je pro Tebe tento seminář vhodný nebo ne.

Nemusíš mít strach, že bych Tě za každou cenu přemlouval k účasti. Byl bych sám proti sobě, kdybych si zval na seminář někoho, o kom bych věděl, že by mu to nepomohlo.

Kytarový Tréninkový Kemp

 27.7.2024 8:30 - 11:30

997,-

Přečti si hodnocení účastníků kempů, které již proběhly

,,Tento kemp měl pro mne veliký přínos. Jsem maximálně spokojený. Líbí se mi především způsob, jakým bylo celé dopoledne vedené. Upřímně jsem si moc nedovedl představit, co si pro nás připravíš, ale z výsledku mám velmi pozitivní dojem. V každém případě to byly tři hodiny nabité užitečnými informacemi, které utekly jako voda. Pokud beru v potaz teoretickou stránku věcí, zdá se to být až tak snadné, že člověka ani nenapadne něco cvičit tímto způsobem. Jenže opak je pravdou a výsledek je nečekaně překvapivý. Za přípravu i vedení kurzu Ti musím dát nejméně jedničku s třemi hvězdičkami!!! Fakt skvělý nápad! Moc mě to baví!."

                                                                                                            Jirka M.

 

869A1631 (2).JPG

,,Každá hodina s Tebou je pro mě obrovský přínos a posouvá mě neskutečně dál. Kemp byl super a budu se těšit na další . Díky moc."

                                                       Petr P.

 

Palička.jpeg

,,Svoji účast na kempu hodnotím jednoznačně kladně a jsem rád že jsem se mohl zúčastnit. Už nějakou dobu brouzdám po internetu a žádné takové postupy jsem tam dosud nenašel. Myslím,  že  přínos z takových akcí se určitě projeví a proto se hodlám takovýchto setkání  nadále  zúčastňovat."

                                                                                        Zdeněk N.

 

869A1699_edited.png

,,Kemp se mi líbil hodně! Za jeden den na sobě cítím zlepšení. Pokud bych měl možnost, určitě bych takové akce navštěvoval častěji. Jsem rád za takového učitele, ..."

                                                                    Jirka D.

 

Dufek.jpg

,,Kemp byl super, super, super, bylo to výborně vymyšlené a zorganizované.

Pokud bych měl něco vypíchnout, tak individuální přístup, a to i přesto, že to byla skupinová akce. Dozvěděl jsem se spoustu nových věcí a taky u mnoha věcí pochopil, co dělám špatně a na co se musím více zaměřit."

                                                            Marek B.

 

Marek.jpg

,,Bohužel jsem na kempu nemohl být až do konce, ale už jen to, že mě dost mrzí můj dřívější odchod o lecčems vypovídá. Vždycky, když se sejde na jednom místě skupina stejně ,,postižených" muzikantů, tak je to super. Oceňuji výběr tématu, kterému se mohli věnovat jak začátečníci, tak i pokročilí.

Nesporná výhoda tohoto kempu je, že se intenzivně hraje a když už si myslím, že mi to docela jde, tak příjdeš ty a srovnáš mě do latě - to doma nikdo neudělá, a když budu cvičit několik hodin blbě, tak si jen můžu ublížit - technicky. Pro mě je největším přínosem Tvůj neustálý dohled a oprava chyb ihned v daný okamžik."

                                                                                                    Jarda D.

Dlabač.jpg

Kytarový Tréninkový Kemp

 27.7.2024 8:30 - 11:30

997,-

bottom of page