top of page

Už Vás někdy napadlo, proč se někteří kytaristé zvládnou naučit hrát výborně za relativně krátkou dobu, zatímco jiní se zlepšují jen pomalu, i když věnují cvičení spoustu času?

A připadá Vám, že patříte do té druhé skupiny?

Máte Pocit, Že Vás Cvičení Doma Na Kytaru Neposouvá Tak, Jak Byste Chtěli?

TOHLE VÁM POMŮŽE...

kytarista 6.jpg

Pokud Vás napadne, že to je kvůli talentu, který někteří mají a jiní ne, je to jen část správné odpovědi. Ve skutečnosti znám spoustu lidí, kteří měli úžasný talent a nadání, všechno jim šlo lehce a možná právě proto se tolik nesnažili a svůj talent promrhali. Naopak znám spoustu výborných profesionálních muzikantů, kteří jsou na tom přesně opačně - všechno si museli obtížně vydobýt. 

Z toho vyplývá, že ,,přirozený talent" Vám nezaručí úspěch. Pokud Vám přijde, že se Vám talentu nedostává tak, jak byste si představovali, nezoufejte.

Naučit se na kytaru není o času, který věnujete cvičení, ale o efektivitě! O tom, že cvičíte správné věci správným způsobem. To, že budu hrát každý den dvě hodiny, ze mě ještě dobrého kytaristu neudělá. 

Před časem jsem se účastnil jednoho vzdělávacího semináře, na kterém byla spousta výborných učitelů a muzikantů z celého světa a vzájemně jsme si vyměňovali zkušenosti. Jedním z přednášejících byl člověk, který hrál na kytaru tak, jak jsem to už dlouho u nikoho neviděl - opravdový virtuos. Během našeho rozhovoru jsem se ho zeptal, kolik času věnuje cvičení. Očekával jsem, že řekne alespoň 2-3 hodiny denně, ale když mi sdělil, že už spoustu let hraje 30 - 60 minut denně, ne více, spadla mi brada. 

Řekl mi o tom, že jeho domácí trénování vypadá jinak, než trénování většiny průměrných kytaristů, a proto dosahuje rychlejších výsledků za méně času.

Náš rozhovor mě hodně inspiroval, ale i tak jsem měl v hlavě dost pochybností, že to takto může fungovat. Jakmile jsem přijel ze semináře domů, hned jsem si to musel vyzkoušet. Byl jsem opravdu zvědavý, jestli poznám nějaký rozdíl, a proto jsem si schválně řekl, že opravdu zkusím hrát "jen" 30 minut denně, ale podle toho, jak mi poradil muzikantský a učitelský kolega. 

Výsledek mě ohromil. Ne po prvním dni, ani po dvou. Po několika týdnech tohoto trénování se ale mé hraní v určitých oblastech posunulo více, než za poslední rok, kdy jsem s některými věcmi nemohl hnout.

Nevím, možná vám to může přijít přitažené za vlasy, ale je to opravdu tak.

žárovka.jpg
kytarista 1.jpg

Trik spočívá v tom, že se nejedná o žádnou kouzelnou formulku nebo zkratku, jak některé věci obejít. Nemá to nic společného s tím, kdo má nebo nemá kolik talentu. Celé je to o profesionálním a odborném vedení vlastního trénování. Musíme vědět, jak rozpoznat, co je v naší hře špatně a jak to dát do pořádku. Tedy nejedná se o nic zázračného ani složitého a je to něco, co může zkusit a zvládnout každý.

Filozofii tohoto přístupu k výuce uplatňuji se svými studenty. Zároveň jsem vytvořil něco speciálního a rozhodl jsem se své znalosti předávat dál a ještě více do hloubky. Výsledkem je...

Kytarový Tréninkový Kemp

 24.2.2024 (sobota)

8:30 - 11:30

Tento kemp je určen jak mým aktuálním studentům, kteří chtějí proniknout mnohem více do hloubky některých specifických tréninkových metod, ale je také určen pro všechny zájemce mimo můj okruh studentů, kteří nechtějí nebo si nemohou dovolit pravidelné dojíždění k učiteli a chtějí se něco dozvědět a zlepšit se "jednorázově".

Co všechno se v kempu naučím?

  • Ukážu Ti, JAK správně cvičit, aby už ani jedna minuta Tvého cvičení nepřišla nazmar

  • Všechno si přímo rovnou vyzkoušíš, takže budeš doma přesně vědět, co dělat

  • Naučíš se pozorovat na sobě chyby a jak je odstranit

  • Odejdeš jako lepší kytarista po samotném kempu a navíc získáš informace, díky kterým se budeš zlepšovat mnohem rychleji

  • Intenzivní kytarový trénink pod mým vedením

  • Dostaneš se mi do hlavy, ukážu Ti, jak přemýšlím nad tím, když tvořím cvičení pro studenty a naučíš se tak přemýšlet taky

  • Ukážeme si cvičení, které je možné trénovat denně klidně při puštěné TV 

  • Společně si ukážeme, jak si lépe plánovat cvičení tak, abychom na sobě viděli výsledky

  • A hlavně to bude ZÁBAVA a radost z hraní a z Tvého zlepšení 

pozor.jpg

Pozor!!! Nepleťte si tento kemp s kytarovými lekcemi. Nenaučíte se nic o stupnicích, akordech, improvizaci, rytmice, zlepšování hudebního sluchu apod.

 

Namísto toho se Vám dostane intenzivního tréninku a odborného vedení, které zlepší Vaši schopnost poradit si s různými problémy, které můžou nastat během domácího kytarového cvičení.

 

Během celého procesu Vás budu "držet za ruku", abych dohlédl na to, že děláte vše správně a všemu rozumíte a chápete. Také Vám pomůžu eliminovat chyby ve Vaše hraní a tím pádem Vás rychleji posunu dopředu.

Jakou má pro Vás hodnotu, když Vám ukážu způsob trénování, který může urychlit Váš kytarový postup, a to se vším, co jste doposud hráli a nebo s tím, co ještě budete hrát? Jakou má pro Vás hodnotu, když Vám pomůžu ušetřit měsíce nebo možná i roky v cestě k Vašim kytarovým cílům? Zní to zatím dobře?

Kytarový Tréninkový kemp není zadarmo, ale částka k jeho absolvování není nic oproti dlouhodobému přínosu, který Ti může dát. Takže hluboký nádech...

Kytarový Tréninkový Kemp stojí

997,- 

Rozhodně nemusíte mít strach z toho, že byste to nezvládli a už vůbec ne z toho, že budete na kytarovém kempu nejhorší ze všech účastníků.

 

Není to vůbec o tom, kdo je nejlepší a kdo nejhorší, ale o přínosu, který Vám tato akce může dát. Vůbec to označení muzikantů na lepšího a horšího se mi vůbec nelíbí a mnohem raději používám "více zkušený" a "méně zkušený" muzikant. Učení se na nástroj je o neustálém získávání zkušeností. Rozhodně nemusíte mít strach z toho, že ti méně zkušení budou ty více zkušené jakýmkoliv způsobem brzdit či limitovat.

Tréma a strach jsou zcela neopodstatněné! Nedovolte jim, aby Vás zastavili na cestě za Vašimi sny! Nebojte se toho; slibuji Vám, že si to společně užijeme.

Kemp není vhodný pro úplné začátečníky, pro ostatní ano. Všichni mí aktuální studenti jsou způsobilí k tomu tento kemp absolvovat. Pokud nejste můj aktuální student/ka a nejste si jistý/á, zda máte schopnosti a dostatečnou úroveň pro absolvování tohoto kempu, napište mi na mail tomas.skl@seznam.cz o tom, jak dlouho hrajete, můžete (ale nemusíte) případně poslat video ukázku svého hraní a já Vám dám vědět, zda je pro Vás tento seminář vhodný nebo ne.

Nemusíte mít strach, že bych Vás za každou cenu přemlouval k účasti. Byl bych sám proti sobě, kdybych si zval na seminář někoho, o kom bych věděl, že by mu to nepomohlo.

Kytarový Tréninkový Kemp

 24.2.2024 8:30 - 11:30

997,-

,,Kemp se mi líbil hodně! Za jeden den na sobě cítím zlepšení. Pokud bych měl možnost, určitě bych takové akce navštěvoval častěji. Jsem rád za takového učitele, ..."

                                                                    Jirka D.

 

Dufek.jpg

,,Kemp byl super, super, super, bylo to výborně vymyšlené a zorganizované.

Pokud bych měl něco vypíchnout, tak individuální přístup, a to i přesto, že to byla skupinová akce. Dozvěděl jsem se spoustu nových věcí a taky u mnoha věcí pochopil, co dělám špatně a na co se musím více zaměřit."

                                                            Marek B.

 

Marek.jpg

,,Bohužel jsem na kempu nemohl být až do konce, ale už jen to, že mě dost mrzí můj dřívější odchod o lecčems vypovídá. Vždycky, když se sejde na jednom místě skupina stejně ,,postižených" muzikantů, tak je to super. Oceňuji výběr tématu, kterému se mohli věnovat jak začátečníci, tak i pokročilí.

Nesporná výhoda tohoto kempu je, že se intenzivně hraje a když už si myslím, že mi to docela jde, tak příjdeš ty a srovnáš mě do latě - to doma nikdo neudělá, a když budu cvičit několik hodin blbě, tak si jen můžu ublížit - technicky. Pro mě je největším přínosem Tvůj neustálý dohled a oprava chyb ihned v daný okamžik."

                                                                                                    Jarda D.

Dlabač.jpg

Kytarový Tréninkový Kemp

 24.2.2024 8:30 - 11:30

997,-

bottom of page